Dlaczego tak ważne jest przyjmowanie zmian?

News

Czy tylko nam wydaje się, że w dzisiejszych czasach czas biegnie bardzo szybko? Wraz z piaskami czasu mamy też do czynienia z niekończącym się postępem technologicznym, który wydaje się drastycznie zmieniać sposób, w jaki pracujemy i wykonujemy nasze codzienne obowiązki.

Czy lubisz zmiany, czy raczej nie lubisz ich w ogóle? Jak się czujesz, gdy w Twoim miejscu pracy wprowadzane są nowe rozwiązania, takie jak ekrany na biurku itp. Martwisz się? A może przyjmujesz to z radością?

Większość ludzi przyznałaby, że nie za bardzo lubi zmiany, ale nie ma innego wyjścia, jak tylko się z nimi pogodzić. Rzecz w tym, że powinniśmy przyjmować zmiany, a nie tylko się z nimi godzić!

Obejrzyj ten film, który omawia zmiany w obszarze przywództwa. Ciekawie się ogląda!

Zdolność do przyjmowania zmian musi pochodzić z góry, np. liderzy muszą je przyjmować i stwarzać poczucie ekscytacji, aby pracownicy również je przyjmowali. Zmiany są niezbędne, jeśli chcemy iść naprzód; bez zmian zawsze będziemy statyczni i nigdy nie będziemy w stanie skorzystać z dobrodziejstw technologii, jak na przykład.

Nie zawsze musi to jednak dotyczyć technologii, może to być tak proste, jak zmiana w sposobie zaprojektowania biura, np. może się zmienić wygląd lady recepcyjnej, co może być bardzo denerwujące dla stałych recepcjonistów - woleli oni pracować po staremu i nie podoba im się format biurka w centrum obsługi telefonicznej, który próbowano wprowadzić.

Kluczowa jest umiejętność stworzenia atmosfery podekscytowania zmianami, a nie kultury strachu. Będzie to miało bezpośredni wpływ na morale, a tym samym na zyski. Co więcej, jeśli Ty nie wprowadzisz zmian, zrobi to Twoja konkurencja!

Co sądzisz o zmianach?