Chory w pracy? Kiedy postawić granicę i iść do domu

News

Ile razy zdarzyło Ci się, że czułeś się wyraźnie źle, ale mimo to poszedłeś do pracy? A potem, w miarę upływu dnia, ile razy żałowałeś, że nie zostałeś w domu, bo zacząłeś czuć się coraz gorzej?

To częsta historia i trzeba zadać sobie pytanie: kiedy jest już dość, dość? Kiedy należy zdecydować się na opuszczenie biurka i powrót do domu, aby odpocząć?

Coraz rzadziej zdarza się, że ktoś choruje, ponieważ coraz więcej osób odczuwa presję, by iść do pracy i nie spóźniać się z realizacją listy zadań. Problem w tym, że zwiększa to szanse na zachorowanie Twoich kolegów (jeśli problem jest zaraźliwy) i nie wpływa korzystnie na poziom Twojej wydajności.

Wniosek z tego taki, że jeśli czujesz, że nie powinieneś być w pracy, to nie powinieneś tam być. Jeśli czujesz, że z powodu choroby nie możesz się skoncentrować w ciągu dnia, porozmawiaj z przełożonym i idź do domu. Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są ważniejsze niż próba przetrwania i dotarcia do końca dnia.

Zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera interesujące spostrzeżenia na temat rodzajów chorób występujących we współczesnym biurze.

Źródło - https://cezannehr.com/infographics/types-sickness-absence-changing/

Przypis: https://www.cezannehr.com

Jak widać, wzrasta liczba chorób długotrwałych, takich jak stres itp., ale maleje liczba chorób krótkotrwałych, takich jak przeziębienia i grypa. Być może świadczy to o tym, że coraz więcej osób próbuje iść do pracy, gdy tak naprawdę powinni zostać w łóżku?

Kiedy należy przekroczyć granicę i przyznać, że jest się chorym?