Jak wybierać meble do sal konferencyjnych?

News

Każda firma, która chce uchodzić za poważną powinna posiadać salę konferencyjną. Wbrew swojej nazwie pomieszczenie to może pełnić także inne funkcje. Można je wykorzystać nie tylko do organizowania konferencji, ale do także do organizowania szkoleń dla pracowników, spotkań z najważniejszymi klientami, czy do zaprezentowania osiągniętych przez firmę wyników finansowych. (https://lobos.pl/meble/witamy/)

W związku z mnogością funkcji, które może pełnić sala konferencyjna pojawia się pytanie: jakie meble do niej wybrać?

Meble biurowe wizytówką firmy

Oczekiwania wobec sali konferencyjnej zależą od rodzaju i specyfiki świadczonych przez firmę usług oraz od jej branży. Wymagania i pełnione przez to pomieszczenie funkcje będą bowiem różnić się w poszczególnych przedsiębiorstwach. Dlatego też musimy określić, jaki komunikat chcemy przekazać poprzez wystrój sali konferencyjnej. Nie można oczywiście zapomnieć, że powinno to być pomieszczenie funkcjonalne. Ważny jest także aspekt wizerunkowy. Sala konferencyjna to miejsce, które można wykorzystać do zaprezentowania zajmowanej przez firmę pozycji na rynku, ale też przedstawić jej charakter. Właściwe zaprojektowanie tej przestrzeni może być wyrazem nowoczesnego brandu, prestiżowej i silnej marki lub firmy z długimi tradycjami.

wyposażenie sali konferencyjnej

Stół konferencyjny

Kluczowym elementem sali konferencyjnej jest stół konferencyjny. Bardzo często jego wygląd wyraża, jaką pozycję firma zajmuje. Pod względem estetycznym ważny jest wygląd jego blatu. Idealny stół powinien mieć blat wykonany z drewna lub z laminatu imitującego drewno. Mniejsze znacznie ma to, czy jest on połyskujący, czy matowy. Coraz częściej w salach konferencyjnych spotkać można stoły z blatami wykonanymi ze szkła. Popularnym rozwiązaniem stają się także stoły wzorzyste z wkomponowanym firmowym logo. Wybierając stół konferencyjny zwróćmy uwagę na jego wygląd, ale także na materiały, z którego został wykonany. Względy praktyczne (na przykład odporność na ścieranie) to kolejny istotny szczegół.

Interesująco prezentują się stoły wykonane z dwóch różniących się od siebie materiałów. Może to być na przykład stół, w którego drewniany blat została wpuszczona wstawka ze szkła. Wybierając stół konferencyjny należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiału, z którego został wykonany, na jego walory estetyczne i wymiary, ale także na rodzaj podpory i stelaża. Powinien być stabilny, a jego nogi nie mogą przeszkadzać osobom, które będą przy nim siedzieć. Tradycyjne nogi stołowe to nie jedyne rozwiązanie stosowane w stołach.