Wybór dekoru mebli biurowych

News

Przystępując do aranżacji wnętrza, musimy podjąć ważną decyzję dotyczącą wyboru koloru mebli biurowych. Powinniśmy wybrać takie meble, które będą dopasowane do pełnionej przez pomieszczenie funkcji, do jego podłóg i ścian, ale także do rodzaju oświetlenia. Inna powinna być kolorystyka mebli przeznaczonych do sali spotkań w firmie handlowej, a inna w kancelarii prawnej. W zwykłym biurze dobrze sprawdzą się przyjemne dla oka łagodne kolory. Ale już w salonie zakupowym chcąc wywołać u potencjalnych klientów impuls zakupowy powinniśmy wprowadzić bardziej żywą kolorystykę. Zasady, które ułatwią Ci wybór właściwych mebli biurowych Znaczenie kolorów w meblach biurowych.  (https://lobos.pl/meble/witamy/)

Kolorystyka mebli biurowych ma symboliczne znaczenie

I tak meble: ciemne oznaczają prestiż; jasne świadczą o naszej otwartości; Przy wyborze mebli biurowych znaczenia nabiera także: dominujący kolor; jednakowe uchwyty; chrom, szkło; antyki; biel i czerń; stała temperatura. Meble ciemne kojarzą się z prestiżem. U klientów zaufanie wzbudzą meble w kolorze orzecha, grafitowym lub czarnym. Takie meble idealnie sprawdzą się w kancelarii prawnej, poleca się je także dla wyższej kadry kierowniczej i księgowych. Jasne oznaką otwartości – idealne do sal konferencyjnych, działów reklamy i sal spotkań; meble w jasnych kolorach ułatwiają komunikację.

Kolorystyka mebli biurowych

Dominujący kolor

Jeżeli chcemy połączyć dekory, ich liczbę nie powinna być większa niż dwa. Jeden z nich powinien być kolorem dominującym. Pamiętajmy, że łączenie dekorów, które mają intensywną i wyraźną strukturę wymaga dużego wyczucia.

Chrom, szkło, antyki

Szklane stoliki, antyczne szafki, ale w pojedynczych egzemplarzach nadają wnętrzom atrakcyjnego wyglądu. Nie można jednak przesadzać z ilością takich mebli.

Jednakowe uchwyty

Kupując meble z myślą o wstawieniu ich do jednego pokoju etapami, pamiętajmy, aby ich uchwyty były takie same. Biel i czerń – planując wyposażenie biura w nowe meble wybierz te w kolorze białym lub czarnym. Pasują do nich idealnie wszystkie pozostałe kolory.