Co robić, gdy ... Twoi pracownicy skarżą się na ból pleców

News

Jako kierownik musisz upewnić się, że Twoi pracownicy mają zapewniony komfort i wsparcie podczas pracy przy biurku. Niewygodne środowisko pracy nie tylko obniża morale, ale może być również ogromnym czynnikiem ryzyka urazów układu mięśniowo-szkieletowego i przewlekłych dolegliwości bólowych.

Cała definicja rozwiązywania problemów sprowadza się do naprawy problemu i upewnienia się, że nie będzie się on powtarzał, więc kiedy pracownik przychodzi do Ciebie i skarży się, że jego krzesło biurowe boli go w plecy lub ogólnie meble biurowe nie są wygodne, powinieneś zwrócić uwagę i posłuchać.

Jedną z głównych przyczyn długotrwałych chorób są przewlekłe stany bólowe spowodowane nieprawidłowym siedzeniem przez długie okresy czasu, zbyt długim siedzeniem w ogóle, a nie wstawaniem i chodzeniem oraz używaniem niewygodnych lub nawet zepsutych mebli biurowych.

Głównym celem rozwiązania tego problemu jest oczywiście upewnienie się, że pracownicy są przeszkoleni w zakresie prawidłowego siedzenia przy biurku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że to, co robimy, szkodzi naszemu zdrowiu. Sprawdź ten film, aby uzyskać kilka wskazówek, które możesz przekazać swoim pracownikom.

Oczywiście może się okazać, że nieprawidłowe siedzenie nie jest problemem. Co więc jeszcze możesz zrobić, gdy pracownicy zaczynają wspominać, że ich ciała bolą podczas pracy?

  • Promuj aktywną pracę - zbyt długie siedzenie wywiera duży nacisk na dolną część pleców, szyję i nogi. Aktywna praca oznacza znalezienie sposobów na zwiększenie ilości ruchu w ciągu dnia roboczego. Wypróbuj biurka z regulacją wysokości i zachęcaj pracowników do stosowania rutyny siedzenia i stania. Istnieje również wiele innych rzeczy, które możesz wypróbować, takich jak spotkania na stojąco, zachęcanie ludzi do korzystania ze schodów zamiast wind itp.
  • Zachęcaj pracowników do robienia regularnych przerw - Ponownie, sprowadza się to do siedzenia przez zbyt długi czas. Przerwy są ważne nie tylko dla wydajności, ale także dla komfortu i zdrowia. Zachęcaj pracowników, aby regularnie udawali się do mebli wypoczynkowych lub nawet na zewnątrz na przerwę.
  • Zainwestuj w ergonomiczne meble biurowe - Ergonomiczne meble są niezbędne dla zdrowego środowiska biurowego. Tego typu biurka i krzesła mogą być dostosowane do potrzeb poszczególnych użytkowników i doskonale sprawdzają się w miejscach pracy, w których obowiązuje model "agile working" lub nawet "hot desking". Wszystko to zmniejsza częstotliwość występowania bólu pleców i szyi, pod warunkiem, że użytkownik siedzi prawidłowo.

Gdy pracownicy wspominają o bólu podczas pracy, upewnij się, że szybko zwróciłeś na to uwagę. Zmniejszy to szanse na pogorszenie się problemu i da Ci czas na wprowadzenie planu działania.