Jak wybierać meble do biura?

News

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że sercem każdej firmy jest biuro. Jest ono jej wizytówką, dlatego planując jego aranżację musimy myśleć zarówno o aspekcie wizualny, jak te o komforcie pracujących w nim osób. (https://lobos.pl/meble/witamy/)

Pojawia się więc pytanie: jak wybrać dobre meble do biura?

Meble biurowe wysokiej jakości

W przypadku mebli biurowych ich jakość jest niezwykle ważna. Oczywiście wybierając meble najwyższej jakości musimy liczyć się z wysoką ceną. Pamiętajmy jednak, że nie będzie to przysłowiowe wyrzucenie pieniędzy w błoto, ale zainwestowanie w zdrowie zatrudnianych przez nas osób. Dobrej jakości meble do biura muszą spełniać wymagania Unii Europejskiej i posiadać stosowne atesty. Należy unikać kupowania tanich mebli produkowanych w Chinach. Do ich produkcji bardzo często używane są materiały, które zawierają szkodliwe związki.

Zakup mebli w sieciówkach meblarskich także nie jest dobrym pomysłem. Wiele z nich posiada wprawdzie wymagane atesty, ale ich jakość nie jest najlepsza. Planując zakup mebli biurowych powinniśmy wybrać się na zakupy do profesjonalnego sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży mebli i wyposażenia biurowego. W takim sklepie możemy liczyć na fachową obsługę. Pracownicy specjalistycznego sklepu z pewnością doradzą nam, jakie meble będą dla nas najlepsze.

Komfortowe krzesło biurowe

Jakie meble są niezbędne w biurze?

Najważniejsze to oczywiście biurko oraz fotel. Wielkość biurka zależy przede wszystkim od powierzchni, którą mamy do dyspozycji. W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się biurka narożne, które oszczędzają wiele miejsca. O wiele ważniejsze jest jednak ich wyprofilowanie i stabilność.

Biurko biurowe

Idealne biurko powinno mieć możliwość regulacji – dzięki temu dobrze będzie się czuła przy nim zarówno osoba o niskim, jak też o wysokim wzroście. Bardzo ważnym, może nawet najważniejszym, elementem wyposażenia biura jest krzesło biurowe. Od jakości krzesła będzie zależało zdrowie naszych pracowników, ale też komfort ich pracy. Jeżeli źle je dobierzemy, pracownicy bardzo szybko zaczną uskarżać się na bóle głowy, pleców i karku. Mogą mieć także problemy z układem krążenia.

Krzesło biurowe

Dobre krzesło biurowe powinno posiadać: wyprofilowane oparcie z możliwością regulacji; regulowane siedzisko; podłokietniki – idealnie, jeżeli można dostosować ich rozstaw; pięcioramienną podstawę; kółka ułatwiające jego przemieszczanie. Wybierając fotel lub krzesło biurowe, zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostało wykonane jego obicie. Jako tkaniny obiciowe najlepiej sprawdzają się nowoczesne materiały i naturalna skóra.