Dlaczego strefy pracy mogą zwiększyć produktywność pracowników

News

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pracować nad cichym kawałkiem pracy w głośnym i ruchliwym biurze na otwartym planie, będziesz wiedział, jak frustrujące może to być!

Biuro, w którym wielu pracowników pracuje nad różnymi zadaniami, z pewnością będzie miejscem szalonym i dość żywym. Ma to swoje zalety, ale ma też kilka minusów - głównym z nich jest fakt, że czasami jest dość głośno i może to oznaczać, że nie możesz znaleźć prywatności i samotności, kiedy tego potrzebujesz.

Było wiele różnych prób rozwiązania tego problemu. Na przykład, hot desking jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych, a po nim przyszło zwinne miejsce pracy. Jednak nie ma tu jednej odpowiedzi dla wszystkich. Jedno miejsce pracy może uznać hot desking za bardzo łatwy w użyciu, ale inne może go zupełnie nie lubić. Najważniejsze jest to, że musisz znaleźć taki sposób pracy, który będzie odpowiadał Twoim pracownikom i da im swobodę skupienia się na zadaniu, które muszą wykonać najlepiej jak potrafią.

Mając to na uwadze, co sądzisz o strefach pracy?

Jest to część zwinnego miejsca pracy, ale nie oznacza to, że musisz przyjąć cały model pracy zwinnej, jeśli po prostu nie jest on dla Ciebie. Możesz wziąć kilka jego elementów i wpleść je do swojej współczesnej aranżacji biura, tak jak ma to miejsce obecnie.

Czym są strefy pracy?

Strefy pracy to wydzielone obszary przeznaczone do różnych rodzajów pracy. Dwa najczęstsze rodzaje stref pracy to strefy współpracy i strefy ciszy.

Jak sugerują nazwy, w strefie współpracy Twoi pracownicy będą przeprowadzać burze mózgów, dyskutować i współpracować nad projektami. W strefie cichej pracownicy siedzą i koncentrują się na zadaniu, które wymaga skupienia i nie rozprasza ich. Dzięki takim strefom pracownicy czują się mniej zestresowani, mniej pod presją, a w rezultacie wzrasta ich produktywność. Wszyscy wiemy, że kiedy wzrasta produktywność, wzrastają również zyski!

Oczywiście wiele firm wykorzystuje te strefy pracy i ostatecznie przekształca swoje miejsce pracy w model w pełni zwinny. Jest to coś, co możesz chcieć zrobić w przyszłości, ale nie oznacza to, że musisz przejść na to od razu. Na przyszłość sprawdź jednak tę infografikę, która mówi o zwinnym sposobie pracy.

Źródło - https://officeprinciples.com/infographic-agile-working/

Zwiększanie produktywności pracowników jest istotne z wielu powodów, ale jest również koniecznością, jeśli chcesz utrzymać poziom stresu pracowników na niskim poziomie. Kiedy ludzie czują, że nie są produktywni, czują się przytłoczeni pracą, którą mają. To prawie tak, jakbyś próbował płynąć przez błoto. Kiedy tak się dzieje, nie można mieć poczucia, że praca sprawia nam przyjemność, że czujemy się zdolni i jest bardziej prawdopodobne, że prowadzi to na śliski stok stresu w miejscu pracy.

Ochrona pracowników przed tymi problemami jest bardzo ważna, a to oznacza znalezienie sposobu pracy i projektu biura, który spełnia wszystkie wymagania. Musisz mieć wygodne meble biurowe, musisz być w stanie zapewnić swoim pracownikom miejsce, do którego mogą się udać, gdy potrzebują chwili wytchnienia i musisz zachęcać ich do robienia sobie przerw. Wszystko to podnosi morale i zapewnia wzrost wydajności.

Jeśli chodzi o strefy pracy w projekcie biura, mogą one być bardzo korzystne na wielu poziomach. Wybór odpowiednich biurek biurowych i mebli pozwoli Ci stworzyć te przestrzenie w sposób jakościowy, a kiedy to zrobisz, zauważysz, że więcej pracy jest wykonywane i jakość jest znacznie wyższa w wyniku.