Jak ograniczyć rozpraszanie uwagi w biurze na planie otwartym

News

Nowoczesne biura na planie otwartym mają wiele zalet, ale nie można ignorować jednej poważnej wady - rozpraszania uwagi.

W dużej przestrzeni, w której pracuje wiele osób, oczywiście będzie panował hałas i będą występować zakłócenia, które zdarzają się każdego dnia. Chociaż nie można ich całkowicie wyeliminować, można zrobić wiele rzeczy, aby spróbować je ograniczyć.

Co powiesz na kabiny biurowe dla tych, którzy chcą siedzieć i pracować w ciszy? Dobrym pomysłem jest umieszczenie ich z dala od głównego centrum biura, a także zainstalowanie paneli akustycznych, które wytłumią hałas z otoczenia i zapewnią spokojniejszą atmosferę.
Można również pomyśleć o parawanach oddzielających biura dla tych, którzy chcą się odciąć na godzinę lub dłużej.

Ograniczenie rozpraszania uwagi w biurze zależy od mądrego zaplanowania przestrzeni biurowej i wzajemnego szacunku pracowników, ale dobrym rozwiązaniem może być zwinna przestrzeń robocza. Oznacza to istnienie dynamicznych stref pracy dla różnych typów zadań, dzięki czemu nikt nie utknie w miejscu, próbując się skoncentrować, podczas gdy obok ktoś inny będzie współpracował itp.

Czy przychodzi Ci do głowy jakiś użyteczny sposób na odwrócenie uwagi?