Czy potrafisz wyobrazić sobie biuro przyszłości?

News

 • Wstęp
 • Biuro po pandemii w Koronie
 • Doświadczalne miejsce pracy
 • Wzrost popularności elastycznej pracy
 • Praca w domu
 • Komfortowe miejsce pracy w oderwaniu od tradycji
 • Współpraca nadal będzie kluczowa
 • Nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie
 • Czy technologia odbierze nam pracę?
 • Ochrona planety
 • Wnioski

Świat nieustannie się zmienia. Oczekiwanie, że wszystko pozostanie takie samo, nie ma sensu. To samo dotyczy sposobu, w jaki pracujemy i biur, do których chodzimy każdego dnia roboczego.

Czy kiedykolwiek usiadłeś i pomyślałeś o tym, jak Twoje biuro może wyglądać za 5, 10, a może nawet 15 lat? Czy myślisz, że wszystko będzie podobne, czy też nastąpią duże zmiany? miejsce?

W tej chwili żyjemy w niepewnych czasach. Pandemia Covid-19 zmieniła wszystko, w tym sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z naszymi klientami i współpracownikami. Wymusiło to poważne zmiany we współczesnym środowisku biurowym i oczywiście zrodziło pytania o to, jak może wyglądać biuro przyszłości w tym nieprzewidywalnym, ciągle zmieniającym się świecie.

Pracodawcy zawsze chcą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami, a to oznacza zrozumienie, co może nastąpić w przyszłości. Jeśli tak wygląda Twoja obecna sytuacja lub jako pracownik zastanawiasz się, czego można się spodziewać w nadchodzących latach, ten przewodnik pozwoli Ci poznać biuro przyszłości 2020 i dalej.

Biuro po pandemii korony

Pierwsze rzeczy, porozmawiajmy o najbliższej przyszłości. Koronawirus spowodował, że Wielka Brytania, a także duża część reszty świata, została zamknięta na początku roku. Oznaczało to, że duże biura na otwartym planie nie mogły już funkcjonować, co zmusiło pracowników do zwolnienia z pracy lub pracy w domu.

W miarę jak blokada ustępuje, coraz więcej biur zaczyna otwierać się z powrotem, ale z kilkoma ograniczeniami bezpieczeństwa, aby zapewnić, że wirus nie jest przekazywany z pracownika na pracownika. Jeśli Twoje biuro jeszcze nie wróciło, lub nadal próbujesz zaplanować jak Covid-zabezpieczyć swoje miejsce pracy, na co powinieneś zwrócić uwagę?

 • Ekrany Perspex pomiędzy biurkami - Stanowią one barierę pomiędzy współpracownikami i zapewniają, że przepisy nie wpływają na współpracę.
 • Biurkaustawione w odległości 2 metrów od siebie - Oczywiście, musimy społeczne odległość, aby zapewnić nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Oznacza to, że biurka i krzesła biurowe muszą być oddalone od siebie o co najmniej 2 metry. To może być problem, jeśli masz małe biuro i w tym przypadku, niektórzy pracodawcy proszą swoich pracowników, aby albo kontynuować pracę z w domu, lub pracować w biurze przez część czasu, a przez resztę w domu.
 • Środki do mycia rąk wstandardzie - Nie trzeba dodawać, że urządzenia do mycia rąk i środki do mycia rąk powinny być łatwo dostępne.
 • Wirtualne spotkania zamiast osobist ych - Podczas blokady Zoom był jednym z najczęściej używanych narzędzi do współpracy, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Zoom i inne programy do prowadzenia rozmów wideo nadal nadal mają duże znaczenie w okresie po zamknięciu. Pracodawcy powinni wykorzystywać tego typu oprogramowanie do prowadzenia spotkań i zapewniania zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Są to rodzaje rzeczy, na które patrzymy w najbliższej przyszłości pracy biurowej. Oczywiście niektórzy pracownicy decydują się na kontynuowanie pracy w domu, zamiast powrotu do biura. Wielu pracodawców dostrzega korzyści z tego wynikające i oferowanie elastycznej pracy staje się powszechnym trendem. Oznacza to, że biuro Pracownik biurowy przyszłości może, ale nie musi regularnie przebywać we współczesnym środowisku biurowym.

Aby uzyskać nieco więcej informacji na temat post-pandemicznego miejsca pracy, sprawdź tę infografikę.

Źródło - https://www.paycor.com/resource-center/social-distancing-at-work-infographic

Doświadczalne miejsce pracy

Kolejnym oczekiwanym trendem w rozmowie o pracy biurowej przyszłości jest wzrost znaczenia doświadczalnego miejsca pracy. Oznacza to, że projektowanie biur będzie skupiało się na doświadczeniach i komforcie pracy w biurze. Jeśli spojrzeć na firmy takie jak Google i Microsoft, to już teraz działają one w ramach tego trendu.

Tego typu firmy mają duże biura, które skupiają się na tym, jak pracownik czuje się w czasie pracy. Mogą mieć strefy, jak w przypadku zwinnego miejsca pracy, wiele przestrzeni do współpracy, a także obszary rekreacyjne, które są dołączone do środowiska biurowego lub od niego oddzielone.

Doświadczalne miejsce pracy łączy się również z pracą zdalną, o której wkrótce będziemy mówić bardziej szczegółowo. Oczywiście, eksperymentalne miejsce pracy to nie tylko meble biurowe i układ przestrzeni, ale także to, co miejsce to oferuje. Millenialsi i Gen Z poszukują programów społecznych i innych bonusów, które sprawią, że wybór danej firmy będzie dla nich najlepszą opcją. Może to być dobrej jakości pakiet wellbeingowy, perspektywy na przyszłość lub dodatki, które sprawiają, że ich życie zawodowe jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Ten typ projektowania skupia się również na innowacyjności i interaktywności. Im bardziej nowoczesny i elegancki jest projekt, tym przyjemniej się w nim pracuje. Dla tych, którzy spędzają wiele godzin siedząc na swoich designerskich krzesłach biurowych, stworzenie doświadczalnego i interaktywnego miejsca pracy jest z pewnością korzystne.

Wzrost znaczenia elastycznej pracy

Nieco wcześniej poruszyliśmy kwestię elastycznej pracy. Jest to trend, który z pewnością nabiera tempa i przy obecnej sytuacji pandemii, praca w nietradycyjny sposób nie wykazuje oznak spowolnienia.

Elastyczna praca obejmuje szereg różnych elastycznych rozwiązań w zakresie pracy, w tym:

 • Praca zdalna, czyli praca z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem posiadania stabilnego połączenia internetowego
 • Praca w domu, przez cały czas lub przez część czasu
 • elastyczny czas pracy, czyli elastyczne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, pod warunkiem, że pracujesz w głównych godzinach w środku dnia
 • Roczne godziny pracy, co oznacza, że pracujesz określoną liczbę godzin w ciągu roku.

Praca w domu i praca zdalna to dwa najpopularniejsze rodzaje pracy elastycznej. Wkrótce porozmawiamy bardziej szczegółowo o pracy z domu ponieważ stała się ona takim trendem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale omówienie elastycznej pracy jako całości jest ważne dla firmy, która chce pozostać istotna teraz i w przyszłości.

Sprawdź ten film, który mówi o korzyściach płynących z elastycznej pracy.

Praca zdalna jest bardzo popularna i podczas gdy wielu pracodawców nadal zastanawia się, czy pozwolić swoim pracownikom na regularną pracę poza biurem, wielu z nich zaczyna się na nią decydować. Wielu pracowników woli elastyczność i swobodę pracy zdalnej od innych systemów, takich jak hot desking jako jeden z przykładów.

Wielu millenialsów i przedstawicieli pokolenia Z, w szczególności, szuka elastycznych warunków pracy przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy, a oferowanie tego typu rozwiązań może pomóc w przyciągnięciu nowych talentów do Twojej firmy. Nie każdy pracownik ma taki sam obowiązki Na przykład, niektórzy pracownicy mogą mieć małe dzieci i chcą być w pobliżu, aby odebrać je ze szkoły, podczas gdy inni mogą po prostu chcieć mieć możliwość podróżowania przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy. To osobisty wybór, ale oferowanie takich rozwiązań pomoże firmom zatrzymać pracowników i jednocześnie przyciągnąć nowe talenty.

Oczywiście firmy nie muszą oferować tego typu rozwiązań, choć z pewnością mogłyby uczynić je bardziej konkurencyjnymi. Jeśli nie ma sensu, aby firma pozwalała pracownikom na pracę w ten sposób, jest to całkowicie możliwe i wskazane, aby nie przyznać tej prośby.

Jeśli myślisz o poproszeniu o pracę zdalną, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Z pewnością ideał brzmi idyllicznie, ale praca zdalna wiąże się też z wieloma wyzwaniami. Należą do nich:

 • Trudności w utrzymaniu kontaktu z biurem, w zależności od tego, gdzie jesteś. Bardzo łatwo jest korzystać z Internet W niektórych miejscach internet może być nieszczelny, zwłaszcza jeśli podróżujesz daleko i daleko. Sukces pracy zdalnej zależy w dużej mierze od możliwości pozostawania w kontakcie z biurem w godzinach pracy, a to może być jeszcze trudniejsze, gdy w grę wchodzą strefy czasowe.
 • Samomotywacja jest zaskakująco trudna, gdy pracuje się zdalnie. Jeśli przez dłuższy czas siedziałeś przy biurku projektanta, pracując na co dzień z kolegami, może to być bardzo trudna zmiana, aby nagle pracować samemu, z innej lokalizacji. Może to spowodować, że znaleźć trudności z motywowaniem siebie. Oczywiście, nie będziesz mieć w pobliżu swojego menedżera, który sprawi, że poczujesz się zmotywowany, co oznacza, że możesz polegać tylko na sobie.
 • Ryzyko izolacji. Ponownie, sprowadza się to do bycia przyzwyczajonym do pracy z kolegami i współpracy na bieżąco wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej. Nagle jesteś zdany na siebie, a jedynym środkiem komunikacji są wideokonferencje lub aplikacje do przesyłania wiadomości. To może być zaskakująco trudne na początku, chociaż coś, co większość pracowników zdalnych się przyzwyczaić.

Pomimo potencjalnych trudności podczas pracy w domu, korzyści zdecydowanie je przewyższają, jak widziałeś wcześniej w filmie. Dla tych, którzy chcą pracować zdalnie lub elastycznie, przyszłość pracy biurowej powinna zdecydowanie uczynić to bardziej możliwym.

Praca z domu

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu pracowników biurowych znalazło się w pracy z domu niespodziewanie z powodu sytuacji Covid-19. Ponownie, wiele osób uważa, że praca w domu brzmi jak wspaniały sposób na pracę i życie, ale może to być trudne i obarczone rozproszeniem uwagi. Jednak, jak wszystko w życiu, jest to po prostu przypadek uczenia się, jak sobie z tym poradzić i znaleźć osobisty sposób, który działa dla Ciebie.

Wiele osób, które znalazły się w pracy w domu bez żadnego ostrzeżenia, może teraz czuć, że chciałyby kontynuować tę pracę. aranżacja ponieważ przyzwyczaili się do niej. Tak długo, jak jesteś wygodny i produktywny, praca w domu ma wiele korzyści, na pewno.

Są to również korzyści dla pracodawcy. Ze względu na konieczność do dystansu społecznego, posiadanie mniejszej liczby pracowników w biurze oznacza bezpieczniejsze środowisko pracy. Istnieje również możliwość zaoszczędzenia kosztów, dzięki mniejszej potrzebie zakupu mebli biurowych i zmniejszeniu kosztów ogólnych w skali miesiąca.

Wady pracy w domu są takie same jak w przypadku pracy zdalnej, z wyjątkiem kwestii stref czasowych. Pokusa, aby wykonać prac domowychoglądania telewizji w ciągu dnia lub nadrobienia zaległości z przyjacielem, kiedy powinieneś pracować, może być niezwykle trudna do uniknięcia. Możesz zacząć z dobrymi intencjami, ale musisz być bardzo zdyscyplinowany, aby być produktywnym i wykonać odpowiednią ilość pracy każdego dnia. Oczywiście, wiele z tego zależy od stworzenia środowiska pracy, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Sprawdź tę infografikę, która pokazuje, jak stworzyć idealne warunki do pracy w domu lub wirtualnie.

Źródło - https://www.wrike.com/blog/create-perfect-remote-work-environment-infographic/

Jeszcze przed pandemią przewidywano, że praca zdalna i w domu stanie się bardziej trendy, a obecna sytuacja z pewnością to przyspieszyła. Pracownicy, którzy chcą pracować w elastyczny sposób, muszą złożyć u pracodawcy wniosek o elastyczną pracę. Warto zaznaczyć, że pracodawcy nie muszą przychylić się do prośby, ale muszą ją dokładnie rozważyć i podać powody, jeśli prośba zostanie odrzucona. Wszystko musi być wnioskowane i zapisane na piśmie oraz przechowywane w aktach osobowych pracownika.

Jeśli jesteś pracownikiem, który chciałby pomyśleć o elastycznej pracy, sprawdź politykę elastycznej pracy w swojej firmie i postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak złożyć wniosek. Zakończenie procesu i otrzymanie decyzji może zająć trochę czasu, ale przestrzeganie procedury zapewni szybszy wynik.

Dobrym pomysłem jest również przedstawienie w swoim wniosku tego, co tego typu rozwiązanie może przynieść firmie. Przyjęcie wniosku o elastyczną pracę musi mieć sens biznesowy, więc należy wskazać potencjalne problemy, które może spowodować praca poza biurem, a następnie wymyślić rozwiązanie, które je obejdzie i, jeśli to możliwe, przyniesie korzyści wszystkim w lepszy sposób.

Bez wątpienia elastyczne formy pracy to rozwiązanie, które wydaje się być ogromnym game-changer zarówno dla firm, jak i pracowników.

Komfortowe miejsce pracy i odejście od tradycji

Biuro przyszłości będzie również o wiele bardziej komfortowym miejscem i oderwie się od tradycyjnych projektów biurowych, które widzieliśmy do tej pory. Zamiast standardowego układu biura, biuro przyszłości będzie miało charakter domu z dala od domu, z zachowaniem produktywności.

Istnieje również prawdopodobieństwo, że będzie ono znacznie bardziej ekologiczne. Nieco później porozmawiamy o zrównoważonym rozwoju, ale z tego punktu widzenia widokpunktu widzenia, musimy również porozmawiać o biophilic design office.

To nie jest nowa koncepcja, ale wygląda na to, że w najbliższych miesiącach nabierze tempa. Wprowadzenie elementów z zewnątrz oznacza, że pracownicy zyskują większą produktywność i lepsze samopoczucie, jednocześnie tworząc atrakcyjny wygląd przestrzeni. przestrzeni.

Zobacz ten film, który pokazuje poważnie imponującą przestrzeń biophilic.

Być może nie dysponujesz budżetem, aby zaprojektować coś na wzór tego, co widać na filmie, ale możesz stworzyć projekt o mniejszym wpływie, który nadal przynosi korzyści. Posiadanie elementów natury w swoim biurze może:

 • Poprawić czystość powietrza
 • Zwiększyć produktywność
 • Zmniejszyć ilość alergii
 • Tworzy pozytywne wrażenie na odwiedzających
 • Zmniejszyć stres w miejscu pracy
 • Zmniejsza niepokój
 • Poprawia pewność siebie
 • Może pomóc zwiększyć wpływ wspólnych wysiłków

Biophilic design nie jest jedynym trendem, który będzie się rozwijał w nadchodzących miesiącach i latach. Wspomnieliśmy wcześniej o doświadczalnym miejscu pracy, a posiadanie wygodnej przestrzeni z elementami "domu" i bardziej towarzyskim nastawieniem wydaje się być drogą naprzód.

Można to osiągnąć przy ograniczonym budżecie, bez konieczności całkowitej renowacji przestrzeni. Pomyśl o dodaniu przestrzeni do odpoczynku i dodaj sofy biurowe, być może kilka kolorowych kostek do siedzenia, a może nawet kilka kabin lub przegród, aby nie tylko rozjaśnić przestrzeń, ale także zapewnić, że czuje się pozytywny i podnoszący na duchu też. Chodzi o to, jak dana przestrzeń jest odbierana przez osoby w niej pracujące i o stworzenie mniej tradycyjnego podejścia w porównaniu z tym, do czego przywykliśmy.

Nie oznacza to, że powinniśmy pożegnać się z tradycyjnymi biurkami biurowymi, ale oznacza to, że musimy spojrzeć w kierunku innego odczucia, takiego, które usunie "pracę" z równania i doda poczucie celu. Biuro przyszłości powinno być takie, w które pracownicy inwestują, ponieważ czują pasję do swojej pracy. Gdy tak się stanie, rezultatem będzie zawsze wzrost produktywności, a tym samym wzrost zysków.

Współpraca nadal będzie kluczowa

Dobrą wiadomością jest to, że współpraca nie wygląda na to, aby miała się szybko skończyć. Jeśli wydałeś dużą ilość gotówki na meble biurowe do współpracy, takie jak nowoczesne stoły do sal konferencyjnych, duże stoły biurowe, meble do przerw, kabiny i inne elementy, które pozwalają pracownikom na dyskusję, burzę mózgów i dzielenie się pomysłami, nie będą to źle wydane pieniądze.

Pracownicy są już bardzo świadomi, że zdolność do pracy w zespole oznacza, że posiadają wysokiej jakości umiejętności, które mogą wykorzystać w każdej pracy biurowej. Praca indywidualna może być nadal wymagana, ale ogólnie rzecz biorąc, praca zespołowa i współpraca to coś, czego większość pracodawców poszukuje.

Aby podnieść jakość pracy i produktywność w danej przestrzeni, można przejść w kierunku zwinnego miejsca pracy. Jest to trend, który istnieje już od jakiegoś czasu, ale wygląda na to, że w nadchodzących miesiącach i latach będzie nabierał rozpędu. Powodem, dla którego jest to tak korzystne jest to, że skupia się na zadaniu, a nie na innych aspektach. W rezultacie, zadanie, które ma być wykonane jest wykonane w wysokiej jakości, co oznacza, że klient jest zadowolony.

Zwinne miejsce pracy może być modyfikowane w dowolny sposób, ale ogólnie rzecz biorąc, istnieją pewne strefy, które można ustawić w biurze. Należą do nich:

 • Strefy współpracy
 • Strefy cichej pracy
 • Przestrzeń/strefa przerw
 • Obszar/strefa przylegania
 • Obszary/strefy spotkań

Wiele biur decyduje się na rezygnację ze strefy przyziemienia. Strefa ta jest szczególnie przydatna w firmach, które zatrudniają wielu pracowników zdalnych, którzy często dzwonią do biura, aby podrzucić pracę lub szybko omówić problem lub pomysł. Strefa przyziemienia jest często niewielka, zlokalizowana blisko wejścia i umeblowana w minimalny sposób. Może to nie być wymagane w Twojej przestrzeni.

Kluczowe są jednak strefy przerw, strefa współpracy i strefa ciszy, a także obszary spotkań. Strefy te pozwalają na wykonanie większości zadań na wysokim poziomie i umożliwiają pracownikom wybór miejsca pracy w zależności od tego, co muszą zrobić danego dnia. Zwinne miejsce pracy wiąże się z wieloma kwestiami, o których już mówiliśmy, w tym z miejscem pracy opartym na doświadczeniu, wygodnym biurem i skupieniem się na elastycznej pracy.

Sprawdź tę infografikę, która mówi nieco więcej o zwinnym miejscu pracy.

Źródło - https://allwork.space/2016/07/infographic-5-elements-of-an-agile-workspace/

Ten trend w kierunku współpracy i zwinności pracy pokazuje również, że biuro przyszłości nadal jest bardzo skoncentrowane na projektowaniu na otwartym planie.

Koncentracja na zdrowiu i dobrym samopoczuciu

Kolejnym elementem biura przyszłości jest projekt, który skupia się na tworzeniu zdrowego miejsca pracy. Jest to coś, co było na radarze w ciągu ostatnich kilku lat, ale wygląda na to, że będzie coraz bardziej powszechne. Powodem jest fakt, że firmy zdają sobie sprawę z kosztów finansowych absencji chorobowej i jej wpływu na produktywność.

W rezultacie zmniejszenie absencji chorobowej jest kluczowe, a projektowanie zdrowego miejsca pracy jest jeszcze bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej.

Obejmuje to szukanie ergonomicznych mebli biurowych, dodawanie elementów natury, czyli elementów biofilnych, o których wspomnieliśmy wcześniej, zachęcanie pracowników do robienia regularnych przerw, projektowanie miejsc do odpoczynku, w których pracownicy mogą się szybko rozerwać i zredukować stres w miejscu pracy, a także zapewnienie zdrowych przekąsek w stołówce i dostępu do darmowej wody pitnej.

Kiedy pomyślimy o tym, ile godzin przeciętny pracownik biurowy spędza siedząc przy biurku, staje się oczywiste, że czas ten musi być zdrowy i nie może mieć negatywnego wpływu na zdrowie. Wiąże się to również z rozmową o elastycznym trybie pracy, którą już przeprowadziliśmy. Niektórzy pracownicy po prostu muszą zmienić swój schemat pracy ze względu na wymagania, jakie mają w życiu osobistym, lub osobiste życzenie, by pracować w inny sposób. Unikanie przyznania tego, o ile nie ma solidnego powodu biznesowego, może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie psychiczne, a tym samym spowodować spadek ich zdrowia, samopoczucia i poziomu produktywności.

Z pewnością prawdą jest, że największym atutem menedżera jest jego personel. Bez ciężko pracujących, zdrowych i szczęśliwych pracowników, firma będzie nosem w dół dość szybko. Skup się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, teraz i w przyszłości, a jest bardziej prawdopodobne, że będzie to miało szczęśliwe zakończenie.

Czy technologia zabierze nam pracę?

Słowa "sztuczna inteligencja" zwykle wywołują strach w sercach pracowników biurowych na całym świecie. Czy tego typu technologia będzie oznaczać, że praca biurowa nie będzie już potrzebna?

Dobra wiadomość jest taka, że nie, to się nie stanie, przynajmniej jeszcze przez długi czas.

Technologia biurowa cały czas się rozwija, a dzięki bardziej połączonemu i włączonemu sposobowi pracy, firmy mogą usprawnić swoje działania bez konieczności zwracania uwagi na roboty. Jeśli sztuczna inteligencja ma wpłynąć na jakąkolwiek branżę, to raczej będzie to coś związanego z produkcją, a nie z pracą biznesową czy administracyjną.

Nie oznacza to jednak, że różne rodzaje technologii nie znajdą drogi do współczesnego środowiska biurowego i nie wprowadzą zmian. Dzięki usprawnionym pakietom oprogramowania, więcej zadań można wykonać za naciśnięciem przycisku, zamiast ręcznego podejścia. Zautomatyzowane dyktowanie jest jednym z obszarów, które mogą się zmienić w nadchodzących latach. Zmniejsza to potrzebę przepisywania protokołów ze spotkań lub dyktowania korespondencji. Zamiast tego informacje zostaną nagrane i przepisane przez oprogramowanie. Oczywiście oznacza to po prostu, że rola zawodowa zmieni się z wpisywania treści na jej przetwarzanie.

Jeśli w Twojej firmie wykorzystywane są nowe rodzaje technologii, ważne jest, abyś rozmawiał z pracownikami i angażował ich na każdym kroku. Bardzo łatwo jest wprowadzić niepokój, gdy pojawia się nowa zmiana, co negatywnie wpływa na morale. Oczywiście, ma to również wpływ na zyski!

Kiedy w Twoim biurze pojawia się nowa technologia, pomóż swoim pracownikom zrozumieć, czym ona jest, co może zrobić i dlaczego jest korzystna. Powinieneś również upewnić się, że wiedzą oni, że nie odbierze im to pracy ani nie utrudni życia.

Ochrona planety

Być może jedną z największych zmian, jakie zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy i lat, jest wysiłek, aby stać się bardziej zielonym i zrównoważonym. Zmiany klimatyczne zachodzą już teraz, wokół nas, a firmy muszą zastanowić się, jak mogą zrobić coś dla planety, jednocześnie pozostając produktywnymi. Warto również pamiętać, że firma, która koncentruje się na oddawaniu w ten sposób, ma większe szanse na otrzymanie pozytywnej prasy niż firma, która odmawia dostrzeżenia szkód, jakie może wyrządzić planecie, na której żyjemy.

Uważa się, że firmy działające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju mają większe szanse na przyciągnięcie wysoce utalentowanych millenialsów i Gen Z. Nie oznacza to, że musisz przebudować swoje biuro zgodnie z każdym zielonym postępem, ale oznacza to, że musisz przyjrzeć się temu, jak obecnie prowadzisz swoje codzienne przedsięwzięcia i wprowadzić zmiany.

Możesz spojrzeć w kierunku energii słonecznej, zrobić wspólny efekt, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, który tworzysz i zachęcić swoich pracowników do podjęcia bardziej ekologicznego podejścia do tego, jak oni pracują. Robiąc to, oszczędzasz pieniądze, robisz swoje dla zmian klimatycznych i przyciągasz nowe talenty, ponieważ mogą zobaczyć, co twoje wysiłki próbują zrobić. Żadna z tych rzeczy nie jest zła, a jeśli chodzi o próby bycia bardziej zrównoważonym, szczęśliwym efektem ubocznym są pieniądze zaoszczędzone na miesięcznych rachunkach za energię.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci zobaczyć, że biuro przyszłości nie będzie prowadzone przez roboty i całkowicie zautomatyzowane! Wielu pracowników martwi się o postęp technologiczny, który dzieje się wokół nas, zmieniając wszystko tak szybko, ale to nie znaczy, że wszystkie one muszą być wdrożone do zwykłego biznesu wszystkie na raz. Firmy muszą wybrać postępy, które odpowiadają ich potrzebom i używać ich w sposób, który odpowiada wszystkim.

Jako firma, musisz również zwrócić uwagę na stworzenie odpowiedniego rodzaju środowiska pracy dla swoich pracowników i zbadać, czy elastyczna praca może być również drogą do przodu.

Biuro przyszłości nie jest miejscem, którego należy się obawiać, ale które należy powitać. Jest to biuro, które będzie znacznie szczęśliwszym i zdrowszym miejscem pracy. Będzie wygodne, będzie robiło wrażenie na gościach i będzie wysoce wydajne dzięki wszystkim powyższym cechom. Ponadto, biuro będzie również zielone i zrównoważone, tworząc zdrowsze perspektywy dla planety też.

Firmy muszą się zmieniać i ewoluować, ponieważ trendy przychodzą i odchodzą, i chociaż nie oznacza to, że musisz podążać za każdym pojedynczym trendem, który pojawia się na Twojej drodze, oznacza to ocenę, które mogą być korzystne dla Ciebie, a następnie pracować, aby stworzyć pozytywną atmosferę w wyniku.