Czy ekrany biurowe naprawdę działają?

News

W biurze bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, w których wszyscy pracownicy wykonują ten sam rodzaj pracy. Bardziej prawdopodobne jest, że mamy grupę różnych pracowników, z których każdy jest zajęty pracą nad swoją własną listą rzeczy do zrobienia, obejmującą szeroki zakres różnych typów zadań.

Na przykład, niektórzy pracownicy koncentrują się na wprowadzaniu danych i innych pracach biurowych, inni piszą raporty, jeszcze inni dzwonią do klientów w celach badawczych, a jeszcze inni urządzają burzę mózgów na temat konkretnego problemu. Prawdopodobnie Twoja przestrzeń biurowa jest miejscem różnorodnym i tętniącym życiem. To bardzo dobrze, ale co się stanie, jeśli ktoś, lub więcej niż jedna osoba, będzie musiała skoncentrować się na pracy w ciszy?

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się to samo - próbujesz zsumować liczby lub przeczytać raport, a hałas przerywa Ci tak często, że czytasz ten sam akapit cztery razy lub popełniasz błąd w obliczeniach. Jest to irytujące i może powodować nadmierny stres! W takim przypadku warto rozważyć wykorzystanie mebli biurowych lub innych mebli, które pozwalają pracownikom "wymeldować się" z głównej przestrzeni.

Po pierwsze, praca w ścisłym gronie wymaga koncentracji, w przeciwnym razie można popełnić błąd, a po drugie, pracownicy, którzy muszą przeprowadzić burzę mózgów i porozmawiać między sobą, potrzebują swobody, aby móc to zrobić, w przeciwnym razie z tych dyskusji nie narodzą się produktywne pomysły. Może to być trudne do osiągnięcia, ale projektanci przestrzeni biurowych mają wiele wspaniałych pomysłów, z których możesz skorzystać.


Gdy potrzebujesz odrobiny prywatności...

W miejscu pracy jest wiele różnych sytuacji, w których możesz potrzebować trochę czasu, aby skoncentrować się na zadaniu. W takich sytuacjach można udać się w inne miejsce, np. do innego pokoju roboczego, lub oddzielić się od innych za pomocą ekranu biurowego, tworząc w ten sposób własne biurko zapewniające prywatność!

Ekrany biurowe są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach i mogą być doskonałym sposobem na to, aby pracownik mógł praktycznie odciąć się od środowiska pracy i skoncentrować się na wykonywanym zadaniu. Wadą tego typu ekranów jest to, że spełniają one swoje zadanie tylko częściowo, tzn. nie są w stanie w magiczny sposób wygłuszyć biurka i wyeliminować hałasu. Panele akustyczne to świetny pomysł w tego typu sytuacjach, ale nie wszystkie biura mają je zainstalowane. Ekrany biurowe są o wiele bardziej dostępne, zwłaszcza dla osób dysponujących ograniczonym budżetem na meble biznesowe.

Tak więc, wracając do pierwotnego pytania, czy ekrany biurowe rzeczywiście działają? Tak, ale to naprawdę zależy od sytuacji. Nie możesz siedzieć w głośnym pomieszczeniu i oczekiwać, że ekran biurowy uchroni Cię przed hałasem; ekrany te zostały zaprojektowane z myślą o prywatności i segregacji, a nie całkowitej ochronie akustycznej. Ekrany są projektowane z myślą o prywatności i segregacji, a nie całkowitej ochronie akustycznej. Oddalają one jednak część hałasu, zwłaszcza gdy ktoś naprzeciwko Ciebie, tzn. na biurku przed Tobą, rozmawia np. przez telefon.

Nowoczesne biurka biurowe są projektowane w taki sposób, aby ekrany biurowe można było przez długi czas montować i demontować, przy czym mogą one być pełnowymiarowe lub niepełnowymiarowe. Problem polega na tym, że ekran biurowy odcina użytkownika od reszty biura, jeśli polega na nim przez większą część czasu. Ważne jest, aby być częścią biura, a to nie oznacza chowania się za ścianą.

Jednak z punktu widzenia produktywności ekrany biurowe spełniają dość ważną rolę. Jeśli za pomocą jednego z tych ekranów można stworzyć środowisko, które pozwala skupić się na tymczasowym zadaniu, to znaczy, że spełnił on swoje zadanie.

To, czy ekran biurowy Ci się podoba, czy nie, jest kwestią indywidualną, ale w ruchliwym biurze te lekkie i łatwe do przechowywania elementy wyposażenia są dla wielu osób prawdziwym wybawieniem. Możliwość skoncentrowania się, gdy ludzie wokół są zajęci poruszaniem się i rozmowami, jest czymś, czego wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu, i chociaż nigdy nie uzyskasz efektu dźwiękoszczelności, przynajmniej będziesz mógł się skupić przez wymagany czas.