Czy sala konferencyjna powinna odzwierciedlać wystrój biura?

News

Każda zmiana w projekcie Twojego biura wymaga dokładnego przemyślenia.

Nie tylko trzeba rozważyć implikacje budżetu, ale również trzeba mieć pewność, że zmiany, które robisz będą pozytywne i nie skończyć tworząc gorsze współczesne środowisko biurowe niż już miałeś.

Produktywność jest kluczem, a jeśli masz źle zaprojektowane i źle funkcjonujące biuro, nie znajdziesz produktywności przychodzącej na swoją drogę.

Oczywiście, większość biur nie ma tylko jednego dużego pokoju do rozważenia. Może być tak, że Twoje biuro obejmuje cały budynek, z kilkoma mniejszymi biurami, a być może nawet przestrzeniami do przerw i salami konferencyjnymi. Pytanie brzmi, czy Twoja sala konferencyjna powinna wyglądać tak samo jak biuro, np. czy powinna mieć ten sam design?

Punkty do rozważenia

Po pierwsze, do czego regularnie używasz swojej sali konferencyjnej? Czy zazwyczaj siedzisz wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej tylko z pracownikami, odbywając spotkania zespołowe i rozmawiając o sprawach w miejscu pracy? Czy może odwiedzają Cię klienci zewnętrzni i korzystasz z sali konferencyjnej, aby prowadzić dyskusje?

Jeśli używasz swojej sali konferencyjnej tylko do spotkań wewnętrznych, możesz stworzyć bardziej spokojny wygląd do pewnego stopnia. Jeśli jednak korzystasz z sali posiedzeń z różnych powodów, warto wybrać bardziej elegancki i profesjonalny wystrój.

Niektóre sale konferencyjne mają motywy przewodnie, ale to naprawdę będzie możliwe tylko wtedy, gdy masz kilka sal konferencyjnych i udekorujesz każdą z nich motywem przewodnim. Jeśli masz tylko jedną salę konferencyjną, z której korzystasz regularnie, standardowy wygląd da gościom pozytywne pierwsze wrażenie, sprawi, że będą postrzegać Cię jako profesjonalny strój, a także będzie pasował do Twoich pracowników.

Aby zapoznać się z kilkoma pomysłami na wystrój, obejrzyj ten film, który pokazuje kilka naprawdę imponujących wyglądów sal konferencyjnych.

Możesz nie mieć budżetu, aby stworzyć najbardziej opływowy i futurystyczny wygląd, ale możesz łatwo stworzyć imponujący projekt z wysokiej jakości meblami do sali konferencyjnej i starannym planowaniem wystroju.

Jeśli Twoje biuro jest jaskrawo kolorowe i innowacyjne, czy powinieneś skopiować to do swojej sali konferencyjnej? Być może nie do końca, ale możesz stworzyć "rozwodniony" wygląd, który będzie odzwierciedlał tożsamość marki, którą prezentujesz w głównej przestrzeni. Spójny wygląd pomaga zapewnić, że goście odwiedzający Twoją przestrzeń wiedzą, kim jesteś i rozumieją, o co Ci chodzi, jednak nadal musisz mieć pewność, że wystrój Twojej sali konferencyjnej nie rozprasza uwagi podczas ważnych dyskusji, które się toczą! To naprawdę przypadek znalezienia kawałka szczęśliwego środka i stamtąd będziesz mógł zaprojektować innowacyjny i wygodny obszar do współpracy i dyskusji.

Oczywiście, wygodne meble biurowe są niezbędne w tego typu przestrzeni. Najważniejszą cechą wysokiej jakości sali konferencyjnej są meble, które nie powodują bólów w trakcie długiego spotkania. Dlatego kluczowy jest wybór mebli do sali konferencyjnej, które są pomocne, a jednocześnie atrakcyjne, ze stołem konferencyjnym o odpowiednim kształcie, który nie dominuje zbytnio w pomieszczeniu - ludzie nadal potrzebują przestrzeni, aby się poruszać, nawet jeśli są w trakcie dyskusji!

Kiedy projektujesz jakiś konkretny obszar w swoim biurze, zawsze warto skonsultować się z pracownikami. Wiedzą oni o wiele więcej niż Ty o danej przestrzeni, ponieważ to oni korzystają z niej na co dzień. Robiąc to, podnosisz również morale, ponieważ pokazujesz im, że cenisz ich opinie. Mogą być w stanie wymyślić kilka fantastycznych pomysłów na nowy projekt sali konferencyjnej, który obejmuje ogólny temat masz dzieje się w głównym biurze zbyt.